Forum Settings
Forums

Mit olvasol? Hogy tetszik? / Mit olvastál utoljára? Hogy tetszett?

New
Aug 15, 2010 5:26 AM
#1

Offline
Jan 2010
28
Remélem nem baj, hogy elindítom ezt.
De ha már van animés, akkor lehet szerintem egy ilyen mangás topicot is csinálni.

Én pl. Yuki Kaori-tól olvasom a Hakushaku Cain-t, ami eddig tetszik. Kár hogy nem kezdtem el hamarabb. Bár a rajzolás Kaorinál nem a kedvenc, de a történet az jó.

Legutóbb pedig egy rövid mangát fejeztem be, az Ookami Nanka Kowakunai-t. Sulis, romantikus, shoujo manga kis echivel, comedyvel, amit magyarul sikerült elolvasni. Hogy tetszett? Hát... időtöltésnek jó volt.
Reply Disabled for Non-Club Members
Aug 15, 2010 1:47 PM
#2

Offline
Apr 2009
130
Miután legutóbb ilyen jellegű topicba írtam annyira meg ijedtem látványtól, hogy regisztráltam ide a MAL-ra. :D
És mivel a fórum ahova írtam február óta karbantartás alatt van és azóta elég sok minden változott leírom ide is a listámat Magazinok szerint rendezve:

Shonen Jump legutóbb 3-4 futó sorozat nem volt a listámon most egy kicsit több de lényeg amit most is olvasok: Gintama, Nurarihyon no Mago, SketDance, Beelzebub, Kiben Gakuha, Yotsuya Sensei no Kaidan (habár 18 fejezet után ki rakták a magazinból :(), Oumagadoki Doubutsuen (3 és fél fejezet alapján nekem tetszik, de ez még nem sokra elég T_T ).
A hardcore shonen fightok: One Piece, Naruto, Bleach, PSYREN, Toriko, Reborn!, Hunter x Hunter.
És lassan veszegetem a Rurouni Kenshin magyarul megjelent köteteit, most 4. kötetnél járok.

Maradva a Shueishanál Jump SQ: D.Gray-man, Rosario+Vampire, Tegami Bachi, Ao no Futsumashi, Karakuridouji Ultimo, Gekka Bijin

Ultra Jump: Tenjou Tenge (OhGreat!, hogy tud egyszerre a Shueishanál és Kodanshanál is dolgozni?)
Young Jump: REAL (Mondjuk most látom, hogy Takehiko Inoue is kettös ügynök ;))

Kodansha: Weekly Shounen Magazine: Mahou Sensei Negima!, Air Gear, Yankee-kun to Megane-chan, Code:Breaker, GE ~Good Ending~, Fairy Tail, és egy már befejezett sorozat: Kenkou Zenrakei Suieibu Umishou (Valami ami képes pótolni a ToLove-ru maradt űrt echi fronton.)
És persze ha Sayonara Zetsubō Senseiből megjelenik valami azt is át olvasgatom.

Young Magazine: Minami-ke , xxxHolic,
Weekly Morning: Vagabond

Shogakukan: Shounen Sunday: Kekkaishi, History's Strongest Disciple Kenichi, Hyde and Closer, AR∀GO
Young Sunday: Beach Stars

Square Enix: Monthly Shōnen Gangan innen most ért véget a Full Metal Alchemist, így csak Soul Eater, és a Toaru Majutsu no Index maradt de valamit még lehet ki nézek innen késöbbre.
Monthly GFantasy: Kuroshitsuji
Young Gangan: Working!!, és az Arakawa Under the Bridgebe is bele nézegetek, mert habár betettem az animet a kedvenceim közé a legjobb fejezetet mégis kihagyták belőle, majd be teszik egy későbbi szezonba...

Kiadókat innen már nincs kedvem keresgélni: Dengeki Daioh: Yotsuba&!, Toaru Kagaku no Railgun
Manga Time Kirara Carat: K-On! (már csak egy fejezet van hátra T_T, az utolsó előtti jó volt)
Comic Blade: Sketchbook
Comic Blood: Nyan Koi!
Comic High!: Girl Frends! (Ennek is jó volt az utolsó előtti fejezete)

Ennyit a mit olvasol kérdésről, és hogy hogy tetszik? Nagyon tetszik :) mert minden nap jön ki 3-4 új fejezet, mindig van mit olvasni. Néha kicsit még talán több mint elég, most hogy az Obon miatt egy hét szünet van még jól is esik egy hét szünet. :D

"There's no such thing as a coma. He is surly previewing the afterlife." by
Oct 4, 2010 10:57 AM
#3

Offline
Feb 2008
64
Én múlthéten lettem up-to-date Hunter X Hunterrel, ami hihetetlen jó shounen, attól függően, hogy kevés a harc benne. Csak sajnos a mangaka sokat van hiatus-on betegség miatt :(
Oct 4, 2010 12:11 PM
#4
Offline
Sep 2009
68
Hát én One Piece-t olvasok ami nagyon jó, főleg a legújabb fejezet és alig várom a következőt
Fairy Tail is tök jó :D
Historys Strongest Disciple Kenichi is nagyon tetszett legutolsó fejezete
Bleach-t is szoktam a lulz-ért...
Naruto meg elmegy... de inkább a fönti 3 ami a legjobb
Oct 11, 2010 1:08 AM
#5

Offline
Aug 2008
53
Selected Pandemonium - nagyon tetszik, van benne mindenféle hagyományos japán természetfeletti lény, démonok, kísértetek, szörnyek ... igazi pandemonium :D
Oct 11, 2010 6:37 AM
#6

Offline
Feb 2008
64
@Luffy192: Bleach-et én is olvasok és annyira megörültem, hogy vége lesz, de nem! A grafikája eszméletlen, a sztori hihetetlen lapos szerintem :S
Dec 26, 2010 4:35 AM
#7

Offline
Aug 2008
53
The Climber (Kokou no hito) - fal/hegymászós manga. Nagyon tetszik, hogy ilyet is találtam, nagyon meghozta a kedvem hogy megint menjek falat mászni :)
Meg úgy tűnik a szereplők is meglehetősen érdekesek lesznek majd.
Feb 4, 2011 4:54 PM
#8

Offline
May 2009
126
Holyland - Egész részletbemenő harcjelenetek kapcsán, meg van benne elég story hogy lekössön, bár nem mondanám hogy eseménydús, viszont a hangulata megragadó

Btw. nem tudja valaki, hogy az Amon Game c. mangát hol tudnám véletlenül megtalálni? Már kerestem a feneketlen tenger innenső oldalán meg az üveghegyen túl is de nem tudom megtalálni, abban viszont elég biztos vagyok hogy van angol verzió mivel Kodansha Awardos cuccról van szó...
My candies:
Bonus candies:
Feb 6, 2012 2:02 PM
#9

Offline
Jan 2008
1869
Eden: It's an endless world! ~ Nagyon ütősnek indult, de a vége össze lett csapva. 8/10.
Fairy Tail 100 részes lemaradás behozása ~ Eléggé gyenge a történet. Nagyon gyakori az erőltetett és nem természetes történések (pl. sosem hittem volna, hogy valaha is látni fogom, hogy valaki a szeretettel győzi le az ellenségét). Meg attól, hogy időugrás volt a One Piece-ben, az nem azt jelenti, hogy a Fairy Tailben is kötelező elemnek kell lennie. 6/10.
Jul 17, 2013 9:56 AM

Offline
Jan 2008
1869
Shingeki no Kyoujin

Nagyjából Claymore-hoz tudnám hasonlítani. Elolvastam a mostani részig és ami most történik az egész jó és érdekes viszont az első két kötet gyakorlatilag a legrosszabb manga élményem volt.

Nagyon lassan indult be az egész és a történet kb. az 5. kötetig nem nagyon kezdett kibontakozni. Nem volt olyan gördülékeny. Olyan érzésem volt olvasás közben, mintha rossz sorrendben olvastam volna a részeket. A legzavaróbb az, amikor hirtelen túl sok szereplőt akar bemutatni az író és ilyenkor elkezdenek özönleni a háttértörténetek. Az 5. kötet után viszont elég jól beindult a történet, sok a mozgatórugó és egyre több a kérdőjel, viszont ahogy előbb is írtam, előtte nem nagyon volt semmi.

A megrajzolás néha úgy néz ki, mintha csak felvázolt volna valamit a mangaka, hogy "valahogy így fog kinézni" és úgy hagyta. A titánok meg úgy néznek ki, mint valami legyantázott matektanár szemben mondjuk a Claymore-ral, ahol egész fantáziadús szörnyek vannak. Maga a táj és a háttér nem igazán nevezhető részletgazdagnak, viszont a probléma az, hogy maguk a karakterek megrajzolása ezt nem kompenzálja. A főhősnek gyakorlatilag két fajta arckifejezése van, és nem lehet egyes esetekben eldönteni, hogy most megdöbbent, vagy bepánikolt.

tl;dr ez egy egész jó manga, nálam 7/10 de hogy kapott ez a manga akármilyen díjat is és hogy miért olyan népszerű, azt nem értem.
Reply Disabled for Non-Club Members

More topics from this board

» Mi az első szó ami eszedbe jut, ha azt mondom....[JÁTÉK] ( 1 2 3 4 5 ... Last Page )

AlexWalker - Nov 11, 2012

895 by tinshard »»
Aug 22, 2023 4:21 PM

» Kinek mi a kedvenc animeje.

Mottor - Sep 26, 2020

4 by Tollans »»
Apr 23, 2023 5:34 PM

» Animenyomozó - játék

Grandmagic13 - Aug 10, 2018

43 by Grandmagic13 »»
Nov 1, 2018 1:06 AM

» Melyik anime karakter van a képen? [JÁTÉK] ( 1 2 3 4 5 ... Last Page )

AlexWalker - Dec 11, 2012

573 by nagydarab »»
May 22, 2018 6:54 AM

» Nézted vagy nem?[JÁTÉK] ( 1 2 3 4 5 ... Last Page )

Grandmagic13 - Nov 15, 2009

858 by pintergreg »»
Apr 28, 2018 1:12 PM
It’s time to ditch the text file.
Keep track of your anime easily by creating your own list.
Sign Up Login