Forum Settings
Forums

Mit nézel? Hogy tetszik? / Mit láttál utoljára? Hogy tetszett?

New
Reply Disabled for Non-Club Members
Pages (3) « 1 2 [3]
Apr 13, 2013 5:11 AM

Offline
Sep 2008
2345
most mit csináljak,mind a hármat meguntam :D

Boku wa.. hát csak 2 részt láttam,de.. ahogy a Sena meg a Yozora állandóan fightoltak..meg ez is megint egy hárem anime.. áhh..

az OreImo-ban meg marhára idegesített a főszereplő csaj..a hugica..ahogy összevissza ugráltatja a tesóját...már tökre sajnáltam... utálom ha egy női karakter ilyen idegesítő :D

Yu-Yu Hakusho..hát azt csak azért hagytam abba,mert.. elkezdtem nézni,akkor tetszett,de aztán vmiért félbehagytam, és utána évekig nem nyúltam hozzá,és aztán..hát már nem volt kedvem újrakezdeni..mert újra kellett volna néznem,meg minden...
Apr 13, 2013 5:25 AM

Offline
May 2008
1010
havelmoo said:
most mit csináljak,mind a hármat meguntam :D

Boku wa.. hát csak 2 részt láttam,de.. ahogy a Sena meg a Yozora állandóan fightoltak..meg ez is megint egy hárem anime.. áhh..

az OreImo-ban meg marhára idegesített a főszereplő csaj..a hugica..ahogy összevissza ugráltatja a tesóját...már tökre sajnáltam... utálom ha egy női karakter ilyen idegesítő :D

Yu-Yu Hakusho..hát azt csak azért hagytam abba,mert.. elkezdtem nézni,akkor tetszett,de aztán vmiért félbehagytam, és utána évekig nem nyúltam hozzá,és aztán..hát már nem volt kedvem újrakezdeni..mert újra kellett volna néznem,meg minden...


Én se szeretem a háremet a de Boku tomo különleges és Kobato mindenért kárpótol :D
Egyébként annak első évada nálam se volt túl nagy fav meg kapta a 8/10 azt csá. De második évad az eszméletlen jó volt szerintem. Én a helyedben adnék neki még egy esélyt.

OreImo. Nem tudom felfogni miért gyűlölik Kirino-t az emberek. Egyik legeredetibb karakter akivel találkoztam. Pont az az egész lényege hogy Kirino ellentéte minden átlagos kis húg karakternek. Egy igazi TsunTusn akiben van ugyan dere de csak az látja meg aki valóban akarja. Lehet hogy egy egoista tapló kis görcs de pont ettől olyan egyedi a karaktere. Épp ezért is top listás imotoh nálam :D

Yu-Yu meg hát...
Egyesek olyan könnyen droppolnak mindent pedig szerintem ez egyik legrosszabb dolog. Akkor már száműzd örökös on-holdra :D
Apr 13, 2013 5:28 AM

Offline
Sep 2008
2345
Haou-Judai said:

Egyesek olyan könnyen droppolnak mindent pedig szerintem ez egyik legrosszabb dolog. Akkor már száműzd örökös on-holdra :D


évekig ott is volt,de aztán rájöttem hogy ennek semmi értelme... on hold-on az van,amit egyszer majd még folytatni akarok.. mondjuk nálam ez elég sok :D
én nagyon hajlamos vagyok egyébként dolgok félbehagyására... kicsit idegesít is ez a tulajdonságom...

Haou-Judai said:

Én se szeretem a háremet a de Boku tomo különleges és Kobato mindenért kárpótol :D

hmm Kobato-t nem nagyon ismerem...

Haou-Judai said:
OreImo. Nem tudom felfogni miért gyűlölik Kirino-t az emberek. Egyik legeredetibb karakter akivel találkoztam. Pont az az egész lényege hogy Kirino ellentéte minden átlagos kis húg karakternek. Egy igazi TsunTusn akiben van ugyan dere de csak az látja meg aki valóban akarja. Lehet hogy egy egoista tapló kis görcs de pont ettől olyan egyedi a karaktere. Épp ezért is top listás imotoh nálam :D

az lehet hogy eredeti, ezt nem tagadom, de attól még rendkívül idegesít :D
és így nem nagyon élvezem magát az animét :D
legszívesebben megfojtanám azt a csajt..vagy csak egy pofon..az is jól esne :D
havelmooApr 13, 2013 5:33 AM
Apr 13, 2013 5:31 AM

Offline
Aug 2008
901
Haou-Judai said:
Katz Listája amivel talán ne értek egyet:
Ginga Eiyuu Densetsu (Elvileg ez egy nagyon jó mű bár nem tudom)
Great Teacher Onizuka (Ezt láttam valameddig csak nem tom milyen okból on-holdomban van és azóta ki se bújt onnan)

De gyanítom a ti felháborodásotok ezekre mennek:
Baccano!
Cowboy Bebop
Fate/stay night (Hát igen... )
Shounen Fight Cuccok:
Fullmetal Alchemist: Brotherhood
One Piece
Amik nekem szemet szúrtak: Baccano, Bebop, FMA, de leginkább a GTO és a Monster.

Haou-Judai said:
Inkább a kivitelezésére. De ha előre tudtam volna a poént lehet nem durran akkorát... Nem is értem egyesek hogy képesek úgy animézni, hogy előre ellövik maguknak a poénok felét...

Haou-Judai said:
Egyébként a te Droped listádból:
Detective Conan
Nichijou
Slayers
Yu Yu Hakusho
Yu-Gi-Oh! Duel Monsters/Gx
Az én droplistám nagyjából vele olyan animel, amit anno néztem A+-on, Animax-on vagy RTL II-n, sosem értem a végére, mégis szeretném, ha valami record lenne róla.
A Yu-Gi-Oh annyira sosem fogott meg és anynira nem is jó, hogy TV-n kívül nézzem. Slayers szintén. Yu Yu Hakusho-ból csak angol szinkronos változatot találtam a 73. rész után, amit rühellek, majd szép lassab becsorgott a drop listára. Detective Conan ongoing sorozat, TV-ben láttam részeket, de nem fogok nekiállni, amíg be nem fejezik. Nichijou pont telibe kapta azt a pontot a random és a comedy között, ami valahogy nekem nem jön be. Comedy-nek comedy, de csak annyira random, hogy fárasztó legyen. Randomnak valamennyire random, de nem eléggé ahhoz, hogy vicces legyen. Ezen kívül az alkalmazott rajzolási stílusért sem vagyok különösebben oda.
Apr 13, 2013 5:36 AM

Offline
Feb 2012
460
Gorzius said:
De most véletlenül rálestem katz listájára is, na ennyi epic dolgot még nem láttam drop list-en. Ráadásul ilyen töménységben.
Igazi troll lista mi? ^^
Már egyszer kifejtettem én drop alatt nem azt értem hogy gyenge, csak nekem valamiért nem jött be. No meg nem is véglegesek a drop-ok, elő szoktam venni róluk dolgokat befejezni. Talán azért van rajta annyi népszerű dolog, mert számomra idegen dolgokba gyakran csak magas rate miatt szoktam belekóstolni. Rengeteg genrevel meg érdekes dologgal így ismerkedtem meg.

havelmoo said:
meg ez is megint egy hárem anime.. áhh..
Jó hát neked a reverse-harem biztos jobban imponál, ja látom ott is van Ouran Koukou Host Club favba, játszod itt az ártatlant már megint :D

Lassan befejezem "a kosaras animét" aztán valszeg Boku wa 2 lesz.
Apr 13, 2013 5:38 AM

Offline
Aug 2008
901
Haou-Judai said:
Én se szeretem a háremet a de Boku tomo különleges és Kobato mindenért kárpótol :D
Egyébként annak első évada nálam se volt túl nagy fav meg kapta a 8/10 azt csá. De második évad az eszméletlen jó volt szerintem. Én a helyedben adnék neki még egy esélyt.
Most néztem meg a második évadot, de nem nagy durranás.

Haou-Judai said:
OreImo. Nem tudom felfogni miért gyűlölik Kirino-t az emberek. Egyik legeredetibb karakter akivel találkoztam. Pont az az egész lényege hogy Kirino ellentéte minden átlagos kis húg karakternek. Egy igazi TsunTusn akiben van ugyan dere de csak az látja meg aki valóban akarja. Lehet hogy egy egoista tapló kis görcs de pont ettől olyan egyedi a karaktere. Épp ezért is top listás imotoh nálam :D
Megmondom, miért. Mert egy kibaszott idegesítő kishúg, pont olyan, amilyenek a valóságban. De te siscon vagy és nincs húgod. Innentől kezdve felesleges rajta vitatkozni.
Egyébként érdekes, hogy egy olyan sisconnal sem találkoztam, akinek ténylegesen lenne húga.


Haou-Judai said:
Yu-Yu meg hát...
Egyesek olyan könnyen droppolnak mindent pedig szerintem ez egyik legrosszabb dolog. Akkor már száműzd örökös on-holdra :D
Értelmetlen. Nem fogok valamit az on-hold listán tartani, ha tudom, hogy úgysem nézem meg. Ha mégis megnézem, akkor úgyis elkezdem előlről, tehát a drop azt jelenti, hogy visszatért arra a szintre, mint mielőtt találkoztam vele.
Apr 13, 2013 5:55 AM

Offline
May 2008
1010
Gorzius said:

Haou-Judai said:
OreImo. Nem tudom felfogni miért gyűlölik Kirino-t az emberek. Egyik legeredetibb karakter akivel találkoztam. Pont az az egész lényege hogy Kirino ellentéte minden átlagos kis húg karakternek. Egy igazi TsunTusn akiben van ugyan dere de csak az látja meg aki valóban akarja. Lehet hogy egy egoista tapló kis görcs de pont ettől olyan egyedi a karaktere. Épp ezért is top listás imotoh nálam :D
Megmondom, miért. Mert egy kibaszott idegesítő kishúg, pont olyan, amilyenek a valóságban. De te siscon vagy és nincs húgod. Innentől kezdve felesleges rajta vitatkozni.
Egyébként érdekes, hogy egy olyan sisconnal sem találkoztam, akinek ténylegesen lenne húga.


Haou-Judai said:
Yu-Yu meg hát...
Egyesek olyan könnyen droppolnak mindent pedig szerintem ez egyik legrosszabb dolog. Akkor már száműzd örökös on-holdra :D
Értelmetlen. Nem fogok valamit az on-hold listán tartani, ha tudom, hogy úgysem nézem meg. Ha mégis megnézem, akkor úgyis elkezdem előlről, tehát a drop azt jelenti, hogy visszatért arra a szintre, mint mielőtt találkoztam vele.




Drop=Eldob... Az ember olyat dob a kukába ami szerinte nem jó. Ergo szar az ö véleménye szerint.

Ha valamit nem tudsz folytatni ilyen és olyan okból azt On-hold. Félbe hagytam mert pl nem találtam nézhető videó verziót.

Nem mellesleg nem egy listában láttam olyan weird dolgokat hogy 9/10 re értékeli és droppolja az illető a művet.

Ezért mondom hogy könnyen Droppolnak az emberek. És ezzel persze félre vezetik a másik embert. Nem mellesleg az ilyen ok nélküli droppolások csak az anime értékelését rontják. Inkább legyen örökre on-holdban mint hogy kapjon droppot ami rontja az átlagát.
Apr 13, 2013 6:15 AM

Offline
Feb 2012
460
Drop=Eldob... Az ember olyat dob a kukába ami szerinte nem jó. Ergo szar az ö véleménye szerint.
Szerintem ezen kár vitatkozni, mindenki azt ért a listáján amit akar.

mint hogy kapjon droppot ami rontja az átlagát
Hogyan rontaná az átlagát? Tudtommal az mindegy hol tartod, az átlagba akkor számolja bele ha adsz ratet és az epizódok min ~25%-át láttad. Vagy arra gondolsz hogy a statisztikába több lesz a dropped és kevesebb az on-hold emiatt? Van akinek ez tényleg érdemi információt ad a dologról?
Apr 13, 2013 6:49 AM

Offline
May 2008
1010
katz89 said:
Drop=Eldob... Az ember olyat dob a kukába ami szerinte nem jó. Ergo szar az ö véleménye szerint.
Szerintem ezen kár vitatkozni, mindenki azt ért a listáján amit akar.

mint hogy kapjon droppot ami rontja az átlagát
Hogyan rontaná az átlagát? Tudtommal az mindegy hol tartod, az átlagba akkor számolja bele ha adsz ratet és az epizódok min ~25%-át láttad. Vagy arra gondolsz hogy a statisztikába több lesz a dropped és kevesebb az on-hold emiatt? Van akinek ez tényleg érdemi információt ad a dologról?


Én megértem hogy ti nem tartjátok szarnak az adott dolgot. De ha naturban ránéznek a listádra ezt fogja gondolni az adott illető. Én is dropolhatnák jó pár mindent de megtisztelem az animét annyival hogy ne kukában landoljon.

Egy anime van ami meg is érdemelné hogy ott legyen. (MariaHolic) De még öt se dobtam oda.

Szerintem biztos vannak olyanok is.Ha mondjuk egy amimének 500 nézőjéből 200 Droppede (És ebből mondjuk 120 ilyen) , 100 Completed. A maradék 200 pedig Ptw,On-hold vagy Watch, Akkor azért elgondolkodik az ember azon hogy vajon tényleg jó lehet ez.

Na de most már Vissza térek a topic igazit témájára és én is írok valamit:
-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Minami-ke Tadaima

Ez volt az a sorozat amit legjobban vártam a Téli szezonból de ennek ellenére csak a második helyet zsebelte be. A Minami Nővérek mindig is nagy kedvenceim voltak és jelen pillanatban se tudnék közülük kedvencet választani. Sorozat hozta formáját.
Néhány embernek talán önismétlésnek tűnt de szerintem egy jó évadot kapott.

Opening és Ending is nagyon jóra sikeredet.

Remélem kap még párat. Sosem értetem hogy miért nem az ilyenek kapnak 100-200 részeket... Na mindegy.

9/10

------------------------------------------------------------------------------------------------------



VividASS operation

Ez a mű szerezte meg nálam a téli szezon harmadik helyét. Nehéz véleményt mondani róla. Sok negatív ellem volt az animében. Egyik ilyen a sok fanservice illetve néhol kicsit gyerekes és bizarr elemekkel volt tele. (Elég csak a második részre gondolni)

De ennek ellenére látványos volt és a karakterek is szerethetőek voltak és az opening zene nagyon jó. Az utolsó 2 rész nagyon jóra sikeredet de sajnos nem elégé hogy megkapja a +1-et. Így csak 8/10 kap.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------



Boku wa Tomodachi ga Sukunai NEXT

Ez az a mű ami nálam elnyerte az első helyet a tél szezonból.
Rengeteg dolog derült ki benne a karakterekről és ez mellet 2 új karakter is jött amik szerintem csak pozitívat emelik.

Ebben az évadban az is feltűnt hogy elég sok paródia volt benne. (Főleg a részek alcímeiben)

A sorozat fő pozitívuma Rika volt. Akit nem mellesleg első évadban nem is kedveltem.

Opening és Endingje ennek is szintén jó volt.

Minden héten asztalt rágva vártam mikor jön belőle a magyar felirat.

10/10... És várom a folytatást nagyon nagyon. (TakaXSora *---*)
Apr 13, 2013 6:58 AM

Offline
Sep 2008
2345
Gorzius said:
Megmondom, miért. Mert egy kibaszott idegesítő kishúg, pont olyan, amilyenek a valóságban. De te siscon vagy és nincs húgod. Innentől kezdve felesleges rajta vitatkozni.


Neked van húgod, Gorzius? :D


heheh, és Haou siscon? XD
Apr 13, 2013 7:06 AM

Offline
May 2008
1010
havelmoo said:
[

heheh, és Haou siscon? XD


XD Ez a Haou-zás kikészít... Leváltanám már a nevem Rex-re (Ami az eredeti becenevem) de akkor összezavarodna az a sok ember akinek fent vagyok a barát listáján XD

És igen Siscon-nak számítok mert 80% ban minden Imotoh karaktert megkedvelek.

És bárki lehet a mostoha húgom aki bátyóra vágyik :P XD lehet jelentkezni.
Apr 13, 2013 7:15 AM

Offline
Sep 2008
2345
oohh értem, Rex :D
Apr 13, 2013 7:21 AM

Offline
Feb 2012
460


Ehh, hát ez a Minami-ke Tadaima hogy kerülte el a figyelmem eddig?!
Már kezdtem attól tartani hogy minden moe-SOLt láttam, repült is PTW-re...

szerk: ja hülye vagyok, a síma Minami-ke már ott volt
_katz_Apr 13, 2013 7:27 AM
Apr 13, 2013 7:30 AM

Offline
Sep 2008
2345
katz89 said:


havelmoo said:
meg ez is megint egy hárem anime.. áhh..
Jó hát neked a reverse-harem biztos jobban imponál, ja látom ott is van Ouran Koukou Host Club favba, játszod itt az ártatlant már megint :D



igen, szeretem a reverse harem-es animéket, de abból is csak azokat,ahol nem tiszta idióta a főszereplő csaj...ahol úgymond 'megérdemli' hogy ennyi fiú udvaroljon neki... mert azért ebben a műfajban is vannak borzalmas főszereplőnők...

és az Ouran egyik jó pontja, hogy Haruhi nem ilyen gyépés ultra lányos, határozatlan, tesze-tosza, gyenge női karakter. de egyébként az Ouran pont az az anime,amit nem a reverse harem dolog miatt imádok :D
Apr 13, 2013 7:44 AM

Offline
Feb 2012
460
mert azért ebben a műfajban is vannak borzalmas főszereplőnők...
A harem-ekben azért van gyakran jellemtelen főszereplő, hogy a néző könnyebben a helyébe tudja magát képzelni, így könnyebben megvalósul a 'wish-fulfillment'.
Persze ehhez le kell alacsonyodni egy szintre hogy működjön, de szívesen segítek! Angol megy? Egy otome-val kéne kezdened :D (http://vndb.org/g542?fil=tagspoil-0.tag_inc-542;m=0;o=d;s=rating :D)

Ouran pont az az anime,amit nem a reverse harem dolog miatt imádok :D
Ja én a parody/comedy része miatt bírtam nagyon.
Apr 13, 2013 7:51 AM

Offline
Sep 2008
2345
jah, játszottam már otome game-el.. nah de.. az oké ha a játékban jellemtelen a főszereplő,de ha egy animéről van szó, amit nem játszol, csak nézel,akkor legyen már vmi normális tulajdonsága a szereplőnek.

én is a comedy rész miatt, illetve nagyon szerettem a szereplőket :))


meg egyébként is, a legtöbb otome game-t ingyenesen nem lehet beszerezni (legálisan, that is)
ha be tudnám, akkor már rég csak azokkal játszanék XD

segítesz lealacsonyodni? kösz :D
Apr 13, 2013 7:57 AM

Offline
Aug 2008
901
Haou-Judai said:

Drop=Eldob... Az ember olyat dob a kukába ami szerinte nem jó. Ergo szar az ö véleménye szerint.

Ha valamit nem tudsz folytatni ilyen és olyan okból azt On-hold. Félbe hagytam mert pl nem találtam nézhető videó verziót.

Nem mellesleg nem egy listában láttam olyan weird dolgokat hogy 9/10 re értékeli és droppolja az illető a művet.

Ezért mondom hogy könnyen Droppolnak az emberek. És ezzel persze félre vezetik a másik embert. Nem mellesleg az ilyen ok nélküli droppolások csak az anime értékelését rontják. Inkább legyen örökre on-holdban mint hogy kapjon droppot ami rontja az átlagát.

[...]

Én megértem hogy ti nem tartjátok szarnak az adott dolgot. De ha naturban ránéznek a listádra ezt fogja gondolni az adott illető. Én is dropolhatnák jó pár mindent de megtisztelem az animét annyival hogy ne kukában landoljon.

Egy anime van ami meg is érdemelné hogy ott legyen. (MariaHolic) De még öt se dobtam oda.

Szerintem biztos vannak olyanok is.Ha mondjuk egy amimének 500 nézőjéből 200 Droppede (És ebből mondjuk 120 ilyen) , 100 Completed. A maradék 200 pedig Ptw,On-hold vagy Watch, Akkor azért elgondolkodik az ember azon hogy vajon tényleg jó lehet ez.
Különösebben nem érdekel mit gondolnak az emberek, ha ránéznek a listámra. Én a listámat még mindig magamnak tartom. Mielőtt AP-n bevezeték a custom listákat a "watching" listámon azok szerepeltek, amiket még nem néztem meg, de már le voltak töltve.
Egyébként meg ha valamiből láttam részeket de 90%, hogy nem fogok többet megnézni, akkor akármennyire is szépíti az ember az dropped és kész.
Apr 13, 2013 8:01 AM

Offline
Feb 2012
460
az oké ha a játékban jellemtelen a főszereplő,de ha egy animéről van szó, amit nem játszol, csak nézel,akkor legyen már vmi normális tulajdonsága a szereplőnek.
Ja ez jogos, a VN adaptációkban jobban fel szokott tűnni hogy hiányos a főszereplő.

meg egyébként is, a legtöbb otome game-t ingyenesen nem lehet beszerezni (legálisan, that is)
Ezek szerint te minden animét legálisan nézel? Az ilyen ingyenes streamer oldalak azért általában nem sorolhatóak tisztán a legális oldalhoz, hogy nézed őket?
Apr 13, 2013 8:04 AM

Offline
Sep 2008
2345
katz89 said:


meg egyébként is, a legtöbb otome game-t ingyenesen nem lehet beszerezni (legálisan, that is)
Ezek szerint te minden animét legálisan nézel? Az ilyen ingyenes streamer oldalak azért általában nem sorolhatóak tisztán a legális oldalhoz, hogy nézed őket?


annyira tudtam hogy belekötsz :D

de,természetesen az animéket 'illegálisan' nézem...
havelmooApr 13, 2013 8:16 AM
Apr 13, 2013 8:25 AM

Offline
Feb 2012
460
Így viszont nem ér a kifogásod, szal tessék otomét szedni...
Ez aranyos volt hogy javítottad, de még mindig az én quote-omba van amit írtál ^^

De mostmár /OFF
Apr 13, 2013 8:45 AM

Offline
Sep 2008
2345
aranyos?? én ?? :D neeeeee

jóh de nincs kedvem keresgélni,hogy hol tölthetem le őket...
Apr 13, 2013 11:58 AM

Offline
May 2008
1010
Gorzius said:

Egyébként meg ha valamiből láttam részeket de 90%, hogy nem fogok többet megnézni, akkor akármennyire is szépíti az ember az dropped és kész.


Tőled nem is vártam mást. Felőlem dropolhatsz akármit. De én tartom magam a 0-lás Dropra.

Inkább végig szenvedek mindent hogy jogosan lehúzzam a kritikámmal a sárga földig mint hogy dobjak valami 1-2 rész után ami lehet hogy még később jobb lesz.

Amúgy meg ilyen magyarul látott egykét részekért fel se rakok a listámra animét. Ha így lenne Naruto és bleachnek is a listámon kéne lennie. Kár csak az miatt valamit bevágni valamit on-hold vagy dropba. (Mondjuk egy ilyen van a listámon azért DB-DBZ)

Főleg azért se számít szerintem a magyar verzió mert ferdít...

Slayerseket is újra néztem speciel Japánul pedig első 2 évadot láttam magyarul is.-
Apr 13, 2013 12:08 PM

Offline
Sep 2008
2345
Haou-Judai said:
Gorzius said:

Egyébként meg ha valamiből láttam részeket de 90%, hogy nem fogok többet megnézni, akkor akármennyire is szépíti az ember az dropped és kész.


Tőled nem is vártam mást.


hűha, fight lesz itt, fight lesz!! :D

A piros sarokban: beszólogatós Gorzius, aki magának tartja a listáját!
éééééés a kék sarokban: siscon Rex aki makacsul ragaszkodik a véleményéhez!
Apr 13, 2013 12:54 PM

Offline
May 2008
1010
Yare Yare... Te tényleg úgy viselkedsz mint a nővérem. XD Az is azt hiszi hogy tudja hogy én mikor és miért mit mondok/gondolok. De nyilván így van biztos ti gondolat olvasok vagytok és jobban tudjátok.

Egyébként nem vitatkozás képen szántam. És ezt szerintem Gorzius is jól tudja.
Nem olyan hülye hogy besértődjön egy ilyenen. Sőt ahogy elnézem a szóvitáikat még élvezi is ahogy egymás vérét szívjuk.

Persze ez csak az én elképzelésem... Mondja meg ö maga mit gondol.

Egyébként Nee-chan nem pofátlanabb annál amit ö írt pl spoilerbe nekem...

Szóval bőven kvittek vagyunk.

(Ez nee chanak szólt aki utána törölte a postját XD)
Haou-JudaiApr 13, 2013 1:13 PM
Apr 13, 2013 1:17 PM

Offline
Sep 2011
2712
Mert rájöttem, hogy nincs erőm vitatkozni. Úgyhogy inkább hagytam a francba.
Apr 14, 2013 4:19 AM

Offline
Aug 2008
901
Haou-Judai said:
Tőled nem is vártam mást. Felőlem dropolhatsz akármit. De én tartom magam a 0-lás Dropra.

Inkább végig szenvedek mindent hogy jogosan lehúzzam a kritikámmal a sárga földig mint hogy dobjak valami 1-2 rész után ami lehet hogy még később jobb lesz.
Ha végignézed, azzal nincs is probléma. De valamit, amiről tudod, hogy sosem fogod befejezni csak azért hagysz az on-hold listán rohadni, hogy üres legyen a drop listád az simán képmutatás.
Apr 14, 2013 8:00 AM

Offline
Apr 2011
685
Utoljára a Dog Days 2-t fejeztem be. Nem volt rossz, de szerintem gyengébb volt, mint az elsö sorozat. A Pastillage, Biscotti és Galotti közti harcok jók voltak, de a sorozat közepén sok volt a lame és nevetséges ellenfél. Ezért csak egy 7-est adtam rá, noha az elsö sorozat 8 pontot ért nálam.
Jelenleg a Tengen Toppa Gurren Lagannt kezdtem el, de még csak az elsö részt láttam, úgyhogy erröl késöbb mondok véleményt.
Apr 14, 2013 2:03 PM

Offline
May 2008
1010
Gorzius said:
De valamit, amiről tudod, hogy sosem fogod befejezni csak azért hagysz az on-hold listán rohadni, hogy üres legyen a drop listád az simán képmutatás.


Miért lenne Képmutatás? Valamit azért nem nézek mondjuk meg mert nincs rendes verzió belőle akkor az miért kéne droppolnom? Droppolni azt dropolom amit szarnak találok vagy már ön kizásnak. (Igazából ezt sem mert ha tudom inkább megnézem.)

Képmutatás az amikor egy divat animés valamit 10/10 értékel mert a barátainak is kedvenc és nem akar különcködő lenni.

Legtöbb on-holdos animém alapjáraton Veoh korszakból van. Amikor bele néztem minden félébe. Meg mindent letöltöttem ami Raw volt. Ezekből kemény egyet fejeztem be Sky Girlt... Amit azóta is jó animének tartok. A Többi feledésbe merült.

Aztán van itt még olyan amihez jelenleg nincs magyar felirat végig (YuYu,Gundam). Illetve olyan amit valamilyen oknál fogva félbehagytam és megnézném de már nem nagyon emlékszek rá és újra kezdeni egyelőre nincs kedvem (To Love ru,GTO,School Rumble,Lost Universe)

Egyszer talán folytatom őket. Minek romboljam az átlagot fölös droppal.
Apr 16, 2013 1:40 PM

Offline
Feb 2012
460
Ookami Kodomo no Ame to Yuki
Huhh, hát ez nagyon ütött.
Nem szoktam sokat filmezni, de mivel ennek nagyon felfutott a rate-je mondom csekkolom. Egyik legszebb coming-of-age sztori amit valaha láttam, valami hihetetlen igényes kivitelezésben. A fantasy elemek első pillantásra kicsit szemet szúróak, de ezen nagyon hamar túlteszi magát és a tényleges események nagyon is reálisnak hatnak.
Amikor először megláttam mozgásban a várost már tágra nyitottam a szemeim, de amikor később megláttam a viharban az erdőt hát nem találtam sehol az állam. Ilyen igényes animációt megkockáztatom még sehol sem láttam.
Apr 17, 2013 12:27 AM

Offline
Aug 2008
901
katz89 said:
Ookami Kodomo no Ame to Yuki
Huhh, hát ez nagyon ütött.
Nem szoktam sokat filmezni, de mivel ennek nagyon felfutott a rate-je mondom csekkolom. Egyik legszebb coming-of-age sztori amit valaha láttam, valami hihetetlen igényes kivitelezésben. A fantasy elemek első pillantásra kicsit szemet szúróak, de ezen nagyon hamar túlteszi magát és a tényleges események nagyon is reálisnak hatnak.
Amikor először megláttam mozgásban a várost már tágra nyitottam a szemeim, de amikor később megláttam a viharban az erdőt hát nem találtam sehol az állam. Ilyen igényes animációt megkockáztatom még sehol sem láttam.
Hát igen. Nem egy Aku no Hana Potato
Apr 19, 2013 1:01 PM

Offline
Feb 2012
460
Ömlesztek pár szabad gondolatot nemrég befejezett dolgokról.

ef - a tale of memories / melodies.
Volt amikor teljesen lenyűgözött, és volt amikor kiábrándított. Nagy fanja vagyok Shaft agymenéseinek és kreatívkodásainak az art terén, de azért volt pár jelenet amiból úgyéreztem jóval többet próbálnak kihozni mint érdemes. A sztori kicsit több karaktert mozgatott meg mint amit még kényelmesnek találok egy animében (mondjuk VN adaptáció ez is szóval érthető). Összességében azért tetszett.

Kuroko no Basket
Nem vagyok szakértő a témában, de szerintem ilyen egy jól eltalált sport anime. A karakterek egyszerűek ám emlékezetesek, a játék kellően de nem túlzottan reális. Engem jól elszórakoztatott a shounen jellege, kíváncsian várom a folytatást. Néhol felidézte bennem a régi szép időket, amikor még gimibe én is el lettem rángatva suli vs suli kosár meccsekre. Azért az animékben minden sokkal viccesebbnek tűnik mint a valóságban :D

Boku wa Tomodachi ga Sukunai NEXT
Abból a "híres" 0. epizódból igazán megtanulhatták volna a készítők, hogy a toilet humor-t itt nem kéne erőltetni. Jól is lehet ezt csinálni, mint ahogy azt a Gintama már párszor bebizonyította, de itt ezek a fingós/böfögős/hányós jelenetek szerintem valami rémesek. Szerencsére azért nem volt sok.
Azt hogy a comedy-vel egy fokkal még vulgárisabb irányba indultak én személy szerint nem bántam, de azért nem nagyon voltak emlékezetes poénok számomra. A fanservice relatíve kultúrált keretek között mozgott, bár husi nagyon szereti a seggét a kamera elé tolni. A romcom / harem elemek szerintem továbbra is elmennek. Kobato még mindig vicces, Maria még mindig idegesítő. Ami a sorozatot kiemelte az előzőtől az szerintem az utolsó pár rész fejleményei voltak, de azért pár dolgot rosszabbul is csinált az előzőhöz képest. Összességében nekem ez még az okés kategória volt, de olyan nagyon nem tetszett azért. Valszeg a folytatást is nézem majd, elég nehéz megfeledkezni erről az animéről, talán a jó karakter design miatt.

Detroit Metal City
Mivel gorzi itt szüntelenül reklámozza az aláírásával ránéztem hogy mi ez, hát rég röhögtem ennyit valamin. Ez a fekete / abszurd / vulgáris humor amit képviselt nagyon az én esetem.
Apr 19, 2013 1:42 PM

Offline
May 2008
1010
katz89 said:


Boku wa Tomodachi ga Sukunai NEXT
Abból a "híres" 0. epizódból igazán megtanulhatták volna a készítők, hogy a toilet humor-t itt nem kéne erőltetni. Jól is lehet ezt csinálni, mint ahogy azt a Gintama már párszor bebizonyította, de itt ezek a fingós/böfögős/hányós jelenetek szerintem valami rémesek. Szerencsére azért nem volt sok.
Azt hogy a comedy-vel egy fokkal még vulgárisabb irányba indultak én személy szerint nem bántam, de azért nem nagyon voltak emlékezetes poénok számomra. A fanservice relatíve kultúrált keretek között mozgott, bár husi nagyon szereti a seggét a kamera elé tolni. A romcom / harem elemek szerintem továbbra is elmennek. Kobato még mindig vicces, Maria még mindig idegesítő. Ami a sorozatot kiemelte az előzőtől az szerintem az utolsó pár rész fejleményei voltak, de azért pár dolgot rosszabbul is csinált az előzőhöz képest. Összességében nekem ez még az okés kategória volt, de olyan nagyon nem tetszett azért. Valszeg a folytatást is nézem majd, elég nehéz megfeledkezni erről az animéről, talán a jó karakter design miatt.


Husitól nem tudom mi mást vársz :D az egész karakter egy mozgó fanservice.
Sajnálom hogy rosszabbnak tartod az elsőnél. Az az érdekes hogy elsőben utáltam Mariat itt viszont hogy bejött a Nővére és kicsit barátságosabb volt közte és Kobato között a kapcsolat valahogy jobban meg kedveltem.

A másik nagy fordulat az Rika karakter váltása volt amitől idegesítő kariból jó és talán egyik legjobb karivá vált (mármint a sorozatban lévők közül)

Na mindegy. Én is várom a folytatást.
Apr 22, 2013 2:48 AM
Offline
Mar 2009
924
Arata Kanagatari

Mivel a mangát épp nemrég olvastam újra úgy döntöttem, belenézek az animébe is. Két rész alapján nem tudnék túl sokat mondani, de azért tetszett. A szinkronhangok (már amennyit hallottam belőlük) jól ellettek találva, bár én Kogurának igazából más hangot adtam volna, de ez már az én egyéni szociális problémám. Az OP elég tetszetős, az END viszont annyira már nem jött be.
Igazából az egész animével az egyetlen problémám, hogy 12 részesre van kiírva, ami még annyira sem elég, hogy eljussanak a Yorunamis részekig, nemhogy a Kogurásokig. Így csak abban reménykedhetek, hogy több évadosra tervezik az animét.

May 1, 2013 1:03 PM

Offline
Jan 2009
230
No, ha már 195 körül jártam, így úgy döntöttem, akkor legyen meg most a 200. anime bejegyzés a listán, ráadásul már be volt tervezve egy esélyes 200. anime, és lám, tényleg kiérdemelte nálam a kerek szám lefoglalását.

Kezdtem a kört egy Chuunibyou Lite OVA-val, mivel megakartam amúgy is nézni, de csak most jutottam el hozzá. Jónak jó volt, meg minden, és annyiban más a legtöbb ilyen websorozatokkal, hogy némi információt tartalmazott, és nem a tipikus idióta jellegű marhaság. A 4. epizód kissé megtudott nevettetni, mikor Yuuta-kun "képzelgéseit" mutogatták.
Végítélet: 10/7

Következő áldozatom a Little Witch Academy volt, amit megint megakartam egyszer nézni, és most sorra került. Kellemes volt, egyben kicsit bugyuta is, de ennek ellenére szórakoztatott. A sárkányos esetet jól kitalálták, csak kár, hogy ilyen rövid lett az egész.
Végítélet: 10/9

Ezt követte a Kuroshitsuji OVA, ami megint csak eltudott szórakoztatni a maga színpadi darabos epizódjával, ahol a karakterek idiótábbnál idiótább színjátékát láthattam. Grell hozta a szokásos idióta homi beütését, undertakeren meg megint röhögni tudtam, ahogy megláttam.
Végítélet: 10/9

Boku wa Tomodachi ga Sukunai Episode 0, vagyis semmi különöset nem vártam tőle. Nem olvastam utána, csak random előszedtem, de aztán csak egy bemutató epizód volt az egész. Nem nagyon lehetne az ilyet pontozni, de az efféle kezdő dolgoknak is megvan a megfelelő kategóriája, ahová általában olyanokat rakok, amik semmisek, nem rosszak, sem jók, és egyszóval, eldönthetetlenek. Talán ha ezt a nulladik epizódot láttam volna előbb, mint a rendes sorozatot, lehet meg sem néztem volna, ezért adtam neki ennyit:
Végítélet: 10/4

Hotarubi no Mori e, avagy a tervezett 200. bejegyzés, amit nem bántam meg. Kifejezetten tetszett, kellemes volt, és a lezárása is úgy szintén számomra nagyszerű. Hiába volt szomorú, drámai, ennek így kellett lennie. A legtöbb youkais, misztikus sorozatokat elég hamar megtudom kedvelni, így amikor ezt beterveztem, sejtettem hogy ez nekem tetszeni fog. Talán lehetett volna kicsit hosszabb, de akkor meg kárára ment volna az elhúzás. Jobb is így, hogy csak 44 perces.
Végítélet: 10/10
May 1, 2013 1:28 PM

Offline
Aug 2008
901
The-AW-sama said:
Hotarubi no Mori e
Nem lep meg, hogy tetszett. Az egésznek a hangulata nagyon közel áll a Natsume Yuujinchou-éhoz. Egyébként nem meglepő, mindkettőnek Midorikawa Yuki az eredeti szerzője.
May 1, 2013 11:50 PM

Offline
Feb 2012
460
@The-AW-sama: A Mushishi-t nagyon ajánlom neked. Legalábbis amit eddig láttam az ízlésedből, az alapján szerintem tetszene neked :)
May 5, 2013 3:25 AM

Offline
Feb 2012
460
Írok ezt-azt mostanában nézett dolgokról, hátha valaki annyira unatkozik hogy el is olvassa ^^

Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance
Kis előszó: Sose voltam egy nagy Neon Genesis Evangelion fan, sok dolog miatt emlékezetesnek találtam a sorozatot de semmi képpen sem zseniálisnak. Különösen az End of Evangelion film után éreztem úgy, hogy e mögé a legtöbb ember többet gondol mint ami ott van, de persze lehet csak én vagyok ostoba és műveletlen. Ha röviden akarnám jellemezni a sorozatot akkor azt mondanám egy átlagon felüli mecha, ami meg van fűszerezve egy kis pszihológiával és keresztény szimbolizmussal (de ezek tényleg csak fűszerek, mély mögöttes tartalom nincs, mint ahogyan ezt a rendező is kerek perec kijelentette egyszer a szimbolizmus kapcsán).
A fennt említett két film jórészt a sorozatban is látott esemébyekből válogatott. Az igazat megvallva, pontosan azok a jó és rossz dolgok voltak összegyűjtve amik számomra a sorozatot emlékezetessé tették, ezért én élveztem őket. Bátorkodom azt tanácsolni, hogy ha valaki meg akar ismerkedni az Evangelion világgal kezdje ezzel a 2 filmmel. Nyílván több lesz a homályos folt, de a sorozat sem arról volt híres hogy megmagyaráz dolgokat.

Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo
Elég nagy hatelés áldozata lett a fanok körében. Vannak akik a sztorit kritizálják, vannak akik a BL elemeket (XD). Én nem csalódtam a filmben, mert nem is vágtam neki magas elvárásokkal. Szerintem nézhető volt azért még, de mérföldekkel gyengébb az előző kettőnél. A sztori egyszerűen buta volt, ebbe ennél mélyebben nem is óhajtok bele menni. A CG gyakran túlzásba lett véve szerintem. Én egyáltalán nem vagyok a CG ellensége (sőt), de itt néha úgyéreztem hogy helyettesíteni próbálja az artot nem kiegészíteni, mindezt csak hogy lehessen 3D-be forgatni a kamerát (minek???). Volt pár elég jó akció jelenet, és azért az art néhol tényleg gyönyörű volt. Azt vártam volna legalább Asuka eyepatch-os designja megmelengeti a szívem, de a fanartokon sokkal jobban néz ki mint a valóságban :/


Ore no Imouto ga Konnani Kawaii Wake ga Nai
+ Specials
Igazából ennek úgy estem neki, hogy semmit nem tudtam róla, ezért kellemes meglepetésként ért hogy ez egy otaku comedy. Az efféle humor engem könnyen szórakoztatni tud általában, de azért láttam már jobbat. A romcom része ok volt, viszont a drámai jeleneteket egy kicsit erőltetettnek éreztem. Kirino karaktere annyira nem lett szimpatikus, leg-csinosabb leg-sportosabb leg-okosabb leg-otakubb leg-testvérutálóbb, ez még anime szinten is túl szélsőséges és ellentmondásos nekem már. Inkább Kuroneko volt szimpatikus, de Manami nagyszülei is megmosolyogtattak, kaphattak volna kicsit több időt. Összességében nem volt rossz, majd valamikor elkezdem a kettest is.

Katanagatari
Ezt még nem fejeztem be, lassan fogyasztom hogy tovább tartson. Soha véget nem érő nem szokványos dialógusok, stílusos art, rövid ám igényes harc jelenetek (nem nyújtott rétes shounen), felejthetetlen karakterek, imádom. Érezhető hogy ugyan az írta mint aki a Bakemonogatari-t, azért ez egy fokkal kevésbé absztrakt, de hasonlóan egyedi.
May 5, 2013 7:29 AM

Offline
May 2008
1010
katz89 said:
Kirino karaktere annyira nem lett szimpatikus, leg-csinosabb leg-sportosabb leg-okosabb leg-otakubb leg-testvérutálóbb, ez még anime szinten is túl szélsőséges és ellentmondásos nekem már.


Hát Kirinot sokan nem szeretik... De őszintén megmondom hogy nem értem miért.
Kirino egyik legegyedibb karakter akivel találkoztam. Ritka az ilyen és ezért meg kel becsülni.

Kuroneko is jó. Személy szerint Ayaset is kedvelem (Végül is Yandere :D És Kyo-chanal levő közös jelenetei jók). De ők mégis olyan átlagosak :D

8/10-9/10 közötti anime SZVSZ.
May 31, 2013 2:05 PM

Offline
Feb 2012
460
Nana
Már az első rész végén éreztem hogy ez nagyon tetszeni fog, az viszont nagyon meglepett hogy a 47 része alatt egyszer sem ábrándított ki / kezdett el untatni az eseményeivel. Röviden összefoglalva: felnőttes tartalmú slice of life, nagyon jó karakterekkel és átgondolt drámával. A romance elég realisztikusan van tálalva, nem szívmelengető, de nem is eltúlzottan fájdalmas. A sztori szvsz baromi érdekes, és remekül van adagolva.
Csak azért halogattam ezt mert hosszú animéknek már nehezebben vágok neki, de végül gyorsabban elfogyott mint valami 20 részes. Az egyetlen problémám az volt vele, hogy vége lett. Mármint úgyértem utólag jöttem csak rá hogy a manga még mindig kiadás alatt van, szal kicsit megszeppentem amikor el lett vágva a sztori a végére.

Kami nomi zo Shiru Sekai
Az egész életét datesim-ezéssel töltő srác véletlen alkut köt egy démonnal, ami miatt 3D-s lányok meghódítására kényszerül. Kellően ostoba romcom sztori ahhoz, hogy vessek rá egy pillantást. A két fő karakter között volt pár egész jó adogatás, és volt pár egész vicces jelenet. Összességében azért elég átlagosnak találtam, nem hiszem a közeljövőben megnézem a folytatását.

Tari Tari
Az art nagyon kellemes volt és a dráma pár helyen elég jól el volt találva (számos helyen nem). Talán a romance-mentesség is előnyére vált. Sok dolog miatt forgattam a szemeimet, a viccesnek szánt jelenetekkel úgyéreztem szinte mindig mellé lőttek. Az utolsó részek fejleményeit szinte bosszantóan klisének tartottam. Összességében nem volt azért rossz, de nem is hagyott mély nyomot.

Shiki
Ez azt hittem nem fog tetszeni, de kellemesen csalódtam benne. A sztorinak volt pár unalmasabb szakasza, de amikor beindultak a dolgok mindig magával ragadott. A háttér art meg a spec effektek elég jók voltak, de a karakter designon azért volt mit szokni (volt pár elég rémes haj design :D). No meg az inkonzisztens szem ábrázolás is kissé szúrta a szemem. A zene nagyon tetszett. A karakterekből voltak jók és kevésbé jók. Számos mellék karakter úgyéreztem semmi lényegeset nem tett a sztorihoz, és elég unalmas/idegesítő volt.
Szerintem voltak hátborzongatóan jól eltalált jeleneti az animének, amiket nem fogok egyhamar elfelejteni. Nagyon tetszett a sztorinak az a része amikor "fordult a kocka", de azért pöttyet túl lőttek a célon.
_katz_May 31, 2013 2:08 PM
Jun 3, 2013 12:46 AM

Offline
Nov 2012
509
Így vizsgaidőszakban sem áll meg az élet ha már animékről van szó :)

Panty and Stocking
epic perverz őrület. Vannak nagyon stílusos jól eltalált részei de sajnos jó párszor átestek a paci túloldalára és átmentek igénytelenség földjére.
7/10

Accel World Special
Nem szoktam speciálokat nézni, mert rossz tapasztalataim vannak, de ebből pár résznek sikerült megnevetettnie :) Egész jók lettek...
8/10

Jormungand: Perfect Order
Az első évadja eléggé tetszett. A pörgős kicsit örült hangulata bejött. Ez az évad is elég jó lett de a vége könyörgöm az a merő időhúzás kissé sok volt. Az érzelgősség nagyon nem illet ehhez a sorozathoz így kénytelen vagyok kicsit szőrös szívű lenni. Kokohoz nem illik a rövid haj :( Azért ha folytatnák valamilyen okból kifolyólag akkor biztos megnézném.
7/10

Még pótlási héten (két hete) volt egy olyan rohamon, hogy be kéne hozni az 500 fejezetes lemaradásomat one piece-ből. Hát másfél nap alatt sikerült XD Végtelen rétes tésztához képest egészen kiváló szóval nem bántam meg a kis maratont :)
Good Luck ; Have Fun
Jun 28, 2013 5:48 AM

Offline
May 2008
1010


Choujikuu Yousai Macross

Na hol is kezdjem....
Eddig talán ez életem legnagyobb csalódása animék terén. Hihetetlen menyire körbe van ez is rajongva és közben menyire rossz a vége felé már már fizikai fájdalom volt.

Na nézzük részletezve kezdve a karakterekkel: (Csak számomra fontosakról írók egy kicsit)


Hikaru Ichijou: Egy igazi pancser főhős. Már alapjáraton az nem tetszett hogy miként került be a seregbe. Sosem értetem hogy mia lapján emelték nagyobb rangra mikor a karakterek között van nála egy jóval tehetségesebb katona a folyamatosan egy fokozattal lejjebb volt. A Vége felé már eléggé frusztráló hogy nem tud dönteni a két csaj között.


Hayase Misa és Lin Minmay: Hikaru barátnői. Misával igazából semmi probléma elég átlagos karakter. Tipikus merev csaj aki a munkájának él. A probléma igazából Minmayel van aki egy kis taknyos kölyök módjára viselkedik aki csak magára gondol... Egyetlen pozitívuma a karakternek hogy jól énekel és szeretem a dalait.


Roy Focker:
Sorozat talán egyik legszimpatikusabb karaktere lenne ha



Kakizaki, Max, Millia:
Kakizaki-ról XD talán kár is írnom még spoilerbe se kel tennem úgyis mindenki tudja hogy meg fog halni első ránézésre... legalább a sorozatban nem olyan szánalmas a halála mint a mozifilmben... Max szerintem egy jó karakter egyik azon karaktereknek akik valamilyen szinten érdekeltek. Millia úgy szint.



Global és a legénység
Global Kapitányt bírtam. Szeretem a bölcs kapitányokat akik megfontoltan döntenek és nem korrupt disznók. A Legénység e természetesen csinos lányokból áll szóval még szerencsés flotásnak is tarthatja magát :D

Ellenségek:

Innen egyedül maximum egy karaktert emelnék ki ez pedig Kamujin. Vége felé már már neki drukkoltam annak ellenére hogy egyértelműen tudtam hogy úgyis elbukik.
Annak ellenére hogy az elején még saját embereit is megölte hogy célját elérje a vége felé elégé vigyázót mindenkire aki az oldalára állt és egész jó vezető lett belőle.

Mitől is olyan rossz a macross:
Az alap történet szerintem tök korrekt és az anime mondanivalója se rossz.

A probléma az hogy ezt nem tudták helyeként jól előadni. Rengeteg volt a gyenge béna poén amik egyáltalán nem voltak viccesek más részről ezek miatt nem lehet a sorozatot se komolyan venni. Sok epizod volt ami igazi időhúzzásvolt és szerintem felesleges volt. Borzalmasan unalmas volt helyenként

Harci jelenetek gyakran teljesen átláthatatlanok voltak helyenként csak össze vissza lövöldöztek és randomban haltak meg a no name karakterek minden oldalról. A Harcoknál egyetlen pozitívum a háttér zene név szerint a "dog fight" bár egy idő után talán ezt is meglehet unni mivel ez szinte az egyetlen harci zene az animében.

Kitérnék még a grafikára ami helyenként borzalmas és itt most a kor abszolút nem számít mert 79-es Gundam széria 4 évvel öregebb és 1000X szebb is. Tehát a saját korrában nézve ocsmány...

Aztán ugyebár itt van ez a reménytelen szerelmi háromszög.. az utolsó 6 rész szinte csak erről szól és Kamujin lázadó csapata alig kap szerepet.

Pozitívumok leginkább csak a zennékben mutatkozik ki például az Openingben illetve minmay dalaiban.

Szóval jó indulattal is csak egy 5/10 kap. Ha nem lett volna ennyire unalmas helyenként többet is kaphatott volna...

Sz biztos hogy egy időre elhatárolódok a Macrosstól. Akit érdekel az első sorozat inkább nézze meg a Mozifilmet... arra 8/10 adtam ...
Jul 1, 2013 1:34 PM

Offline
Feb 2012
460
Yahari Ore no Seishun Love Comedy wa Machigatteiru.
Bár sztereotíp karakterek akadnak benne jócskán, ez azért nem az az átlagos romcom aminek első pillantásra látszik. Ami nekem tetszett benne az Hiki karaktere, és az ahogyan az ő karakteréhez a környezete viszonyul (ez is nagyon fontos). Végül kellemesen csalódtam a fejleményekben, szerencsére nagyon nem abba az irányba ment amire számítottam egykor.

FLCL
Ez egy olyan igazi mindfuck anime volt, de engem teljesen magával ragadott a stílusa. Baromi kreatív húzások voltak benne, és imádtam a zenét. Nagyon tetszett.

Serial Experiments Lain
Na ez nagyon nem az én stílusom volt, asszem 2deep4me. Lain karakterébe volt valami elbűvölő, ezért végig néztem.

Hataraku Maou-sama!
A fantasy sztori felejthető, de nem is azon volt a hangsúly, hanem azon hogy a sátán hogyan boldogul a McDonaldsba :)
Szerintem vicces volt, ajánlom mindenkinek aki könnyen emészthető kikapcsoló comedyre vágyik.

Yojouhan Shinwa Taikei
Hát hol is kezdjem. Az egész élet értelme keresése / egyetemi élettel való elégedetlenség / álmodozás / felnövéssel való küzködés nekem az egyik kedvenc témám, és ez az anime ezt remekül feldolgozta, de ennél még sokkal sokkal többet tett. A stílus, a sztori, a zene annyira magával ragadott, hogy végül megkapta tőlem a minden idők kedvence titulust. Ahogyan az utolsó pár részre minden apróság összeállt, hogy mik voltak az első részekben érthetetlen dolgok / mit takar az OP meg az ED, hát szerintem valami zseniális volt. Számomra a legjobb befejezés volt, amit valaha láttam.
Azért csak fenntartásokkal ajánlanám a dolgot, a stílus valamint a szöveg mennyisége és sebessége nehezen emészthető lehet.

Working!!
Kezdetben baromi erőltetettnek tartottam a karaktereket, de 5-6 rész után valahogy mégis megszoktam őket, és a végén már kifejezetten szórakoztattak a fejlemények. Hamarosan lenyomom a második részét is.
_katz_Jul 1, 2013 10:47 PM
Jul 2, 2013 2:26 AM

Offline
Jan 2008
938
^Szerintem a Lain az egyik legzseniálisabb anime, amit valaha készítettek, de megbocsátom, hogy nem jött be, mert kompenzáltad azzal, hogy a Tatami Galaxyről jókat írtál. :3
Use your brain before using your keyboard!
Jul 2, 2013 12:44 PM

Offline
Sep 2008
56
Haou-Judai:
Most egy Macrossbuzi szól hozzád, megihlettek kicsit a lehúzó soraid és észrevételeid. Főleg azért, mert a hibákkal, amiket felsoroltál szinte minddel egyet is értek. Nálam mégis nagy retrokedvenc ez a sorozat. Egyszerűen nem tudom nem imádni.
Nálam az alapszitu az egész sztori és a karakterek mind mind szuperálnak. A Hikaru&Minmay duó nekem sem volt a szívem csücske, de a többieket mind kedveltem (kivéve az ilyen mellék nyomikat, mint Kaifun). A szerelmiháromszög szerencsétlenkedése nem lepett meg és nem is fájt, ahogy a sorozat unalmasabb pontjaira sem tudtam haragudni. Először én is kevesebb pontot adtam ezek miatt az animének, de aztán átértékeltem a dolgot és rájöttem, hogy imádom, még a szerencsétlenkedős lezárása ellenére is.

Helyenként a grafikán én is bosszankodtam... főleg a mellékszereplők fejét tudták baromira eltolni. Kifejezetten ronda jelenetek/képek születtek, a Gundam tényleg erősen veri, de én így is szerettem. Azért díjaznám, ha ezt is felújítanák, ahogy eme remek évfordulóra készült videóban tették. Fantasztikus! Azért ajánlom figyelmedbe. :)



Valószínű azért ragadtam billentyűzetet, hogy ellensúlyozzam kicsit a véleményedet, hogy az itt olvasók lássák, más egyéniségnek a hibák is másképp csapódnak le, pedig sok művel kimondottan kritikus vagyok.

Szerintem így a többi Macross sorozattal sem leszel barátságban. A M7 gyerekes, elhúzott és repetitív, de szerintem hatalmas überfaktorral rendelkezik. A grafikáját én imádom, a Max&Milia párost pedig különösen (btw, nekem az első sorozatban sem volt bajom a hirtelen házasságukkal, az úgy kellett és úgy ütött). A Frontier pedig nagyon hajaz az első évadra... a szerelmi hármas ott is gyerekes, semmilyen és bosszantó, de így is lehet szeretni a sorozatot. Grafikája, animációja gyönyörű, a zenék pedig minden Macrossban tetszetősek.
Lehet neked az OVÁk jobban bejönnek majd, ha tovább próbálkozol a dologgal, talán azokban megérzed a macrossi animaspiritiát. Én pont azokat nem kedvelem annyira, de megértem más miért szeretheti őket.

A csalódott írásod ellenére azért örülök, hogy olvashattam egy újabb itthoni Macross véleményt. Bár azt sem bánom, ha megmarad a hazai rajongók, sőt Macross ismerők alacsony aránya.^^
Jul 3, 2013 7:44 AM

Offline
Aug 2011
53
Legend of the Galactic Heroes:


Igaz,hogy még csak a 7. résznél járok,de már az első 6 rész alapján elmondhatom,hogy ez egy remekmű.A karakterek kidolgozottak,a cselekmény érdekes,a háború részletesen be van mutatva mindegyik fél szemszögéből.
Régi anime,de a grafikája szép,és zeneileg is jó,egyszerűen nem tudok róla rosszat mondani.
Majd ha végignéztem az egészet,egy részletesebb véleményt is írok.


Rosario+Vampire:

Ez egy humoros anime,sok szerelmes jelenettel,iskolai konfliktussal,fanservice-el,meg természetesen szörnyekkel.
Eddig pontosan azt kaptam,amire számítottam.Egész jó.


Shingeki no Kyojin:

Komoly hangulatú,fantasy anime,amiben óriások támadják az embereket,akik hatalmas falakat építettek a szörnyek ellen.
Sajnos annyira mégsem komoly,mert az óriások inkább röhejesek,mint félelmetesek (kivéve néhányat,pl. a páncélos elég jó),kicsit olyanok,mint a Macross óriásai:D
Ettől függetlenül ez egy jó történet,szép grafikával,jó OP-el(az Ending nem szimpi.)
A hangulata,és a grafikája hasonlít a Claymore-éra,de szerintem történetileg,karakterileg gyengébb annál,részben azért,mert a Clay-ben az ellenségek is jobban néztek ki.
Kíváncsian várom,mik lesznek a későbbi részekben.


Kakumeiki Valvrave:


Mecha anime,aminek még csak az első évadja jött ki.
A története nagyon hasonlít a Gundam Seed-ére,de azért vannak benne újítások.
Grafika,hangulat,zenék,karakterek rendben vannak.
A szereplők között vannak nagyon jók,többen is hasonlítanak bizonyos Gundam karakterekre:D,ez nálam pozitívum,mert nagy Gundam fan vagyok.
A mechák,és a csatajelenetek is nagyon szépek,de a 2. évad nélkül nem igazán lehet értékelni,részletesebb kritikát csak ősszel fogok írni róla.
Aki szereti a műfajt,mindenképpen nézze meg!
JeridTitansJul 3, 2013 8:08 AM
Jul 3, 2013 9:16 AM

Offline
Jan 2008
938
JeridTitans said:
Legend of the Galactic Heroes


A létező talán legjobb választás! :D Kíváncsi leszek majd a véleményedre.
Use your brain before using your keyboard!
Jul 5, 2013 10:40 AM

Offline
Nov 2012
509
Full Metal Panic! The Second Raid
Az alap sorozat egész jó volt, de ahogy a második évad elindult erősen kételkedtem benne, hogy ez lesz e olyan jó (egy katonát depresszív töketlennek látni mindig lehangoló). Aztán a 10. résszel nagyot fordított a dolgon és sikerült egy egész tisztességes lezárást keríteni köré. A 10. rész azért tényleg nagyon adta. Kár, hogy nincs belőle harmadik évad.
9/10

Shikabane Hime: Aka
Mint máshol is itt is megmosolyogtam a horror címkét az anime mellett. Egész jó kis misztikus anime. Hellyel-közzel sikerült érdekes karaktereket összetákolniuk. A főhősnő karaktere egészen szimpatikus (attól eltekintve, hogy egy bosszúszomjas félhulla sikerült egészen értelmes személyiséget csinálni neki). A történet vezetése nem kiemelkedően, de egész jó.Az ellenségek kicsit sablonosak de ezen kívül komolyabban nem lehet bele kötni. A világ azért tényleg elég jó lett. Még csak a második évad felénél vagyok így a lezárás nélkül nehéz értékelni de nekem alapvetően bejött az első évad. Sötét, hangulatos, pörgős, nem agyatlan és csak annyira érzelgős amennyire kell. A recept alapvetően működik sőt a második évadban csak javul szóval remélem nem cseszték el a befejezést...
8/10

Mostanában alapvetően retrozok de majd ha végeztem pár régebbi sorozattal befejezem amiket a múlt szezonból elkezdtem. A titános anime elejét én is néztem és egészen hangulatos, úgy érzem nem teljesen ok nélkül overrated.
Good Luck ; Have Fun
Aug 25, 2013 5:47 PM

Offline
Dec 2011
10
Utoljára láttam: Acchi Kocchi
Vélemény: Az elején még érdekes, amolyan tipikus slice of lifenak tűnt, de a 10.rész körül meguntam a lányok részéről az állandó orrvérzést.. /dobva/

Most nézem: Baka to Test
Vélemény: Eddig nagyon tetszik, kevesebb ennél őrültebb animét tudok mondani :D
Reply Disabled for Non-Club Members
Pages (3) « 1 2 [3]

More topics from this board

» Mi az első szó ami eszedbe jut, ha azt mondom....[JÁTÉK] ( 1 2 3 4 5 ... Last Page )

AlexWalker - Nov 11, 2012

895 by tinshard »»
Aug 22, 2023 4:21 PM

» Kinek mi a kedvenc animeje.

Mottor - Sep 26, 2020

4 by Tollans »»
Apr 23, 2023 5:34 PM

» Animenyomozó - játék

Grandmagic13 - Aug 10, 2018

43 by Grandmagic13 »»
Nov 1, 2018 1:06 AM

» Melyik anime karakter van a képen? [JÁTÉK] ( 1 2 3 4 5 ... Last Page )

AlexWalker - Dec 11, 2012

573 by nagydarab »»
May 22, 2018 6:54 AM

» Nézted vagy nem?[JÁTÉK] ( 1 2 3 4 5 ... Last Page )

Grandmagic13 - Nov 15, 2009

858 by pintergreg »»
Apr 28, 2018 1:12 PM
It’s time to ditch the text file.
Keep track of your anime easily by creating your own list.
Sign Up Login